Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Ravskærvej 12, 8382 Hinnerup · Opførelse af bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 1,4 | 1,6 | 2,3 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 5,1 % | 3,5 % | 5,2 % | 10,1 % | 8,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 518,9 % | 585,6 % | 143,1 % | 309,7 % | 495,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 79,8 % | 81,8 % | 41,6 % | 64,9 % | 75,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,4 % | 4,3 % | 12,5 % | 15,6 % | 11,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.101.439 kr. | 572.028 kr. | 1.365.525 kr. | 2.536.287 kr. | 2.294.922 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 79,8 % | 81,8 % | 41,6 % | 64,9 % | 75,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20,2 % | 18,2 % | 58,4 % | 35,1 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 72,9 % | 113,1 % | 0 % | 0 % | 94,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.434.914 kr. i 2022 til 4.496.349 kr. i 2026 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.435 | 1.781 | 3.155 | 4.723 | 4.496 | −5 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 2.333.475 kr. i 2022 til 2.201.427 kr. i 2026 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.333 | 1.209 | 1.789 | 1.906 | 2.201 | +16 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.034.031 kr. i 2022 til 1.960.200 kr. i 2026 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.034 | 542 | 1.223 | 2.389 | 1.960 | −18 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.226.813 kr. i 2022 til 1.803.547 kr. i 2026 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.227 | 857 | 1.730 | 2.576 | 1.804 | −30 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 953.855 kr. i 2022 til 1.406.265 kr. i 2026 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 954 | 666 | 1.347 | 1.992 | 1.406 | −29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5 | 726 | 587 | 1.260 | 1.162 | −8 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 220 | 4.704 | 0 | 35 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5 | 946 | 5.291 | 1.260 | 1.197 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.604.665 kr. i 2022 til 2.850.679 kr. i 2026 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.605 | 3.468 | 0 | 1 | 2.851 | +466460 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 18.546 | 17.953 | 20.689 | 18.465 | 14.898 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 18.551 | 18.899 | 25.980 | 19.725 | 16.095 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 14.797.792 kr. i 2022 til 12.217.045 kr. i 2026 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.798 | 15.464 | 10.811 | 12.803 | 12.217 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 596.091 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 36 | 341 | 485 | 596 | +23 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.574.221 kr. i 2022 til 3.005.975 kr. i 2026 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.574 | 3.066 | 14.453 | 5.962 | 3.006 | −50 % | |
| Passiver i alt | 18.551 | 18.899 | 25.980 | 19.725 | 16.095 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | +50 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske