Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Norgesvej 3, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 22,7 % | 12,4 % | 15,8 % | 19,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 270,3 % | >999 % | 840,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 86,2 % | 99,6 % | 94,2 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 26,4 % | 12,5 % | 16,8 % | 19,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 86,2 % | 99,6 % | 94,2 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 13,8 % | 0,4 % | 5,8 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 72,5 % | 998,8 % | 285,3 % | 251,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.749 kr. i 2022 til -18.295 kr. i 2026 (−388 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -14 | -15 | -13 | -18 | −40 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.749 kr. i 2022 til -18.295 kr. i 2026 (−388 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -14 | -15 | -13 | -18 | −40 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 586.473 kr. i 2022 til 661.601 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 586 | 642 | 339 | 522 | 662 | +27 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 586.835 kr. i 2022 til 661.601 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 587 | 642 | 339 | 522 | 662 | +27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.269 | 1.768 | 1.586 | 1.685 | 1.814 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.269 | 1.768 | 1.586 | 1.685 | 1.814 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 37.782 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 283 | 112 | 550 | 38 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 35 | 1.056 | 1.139 | 1.621 | 1.526 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 1.304 | 2.823 | 2.724 | 3.306 | 3.340 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.275.051 kr. i 2022 til 3.324.765 kr. i 2026 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.275 | 2.433 | 2.713 | 3.113 | 3.325 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 21.743 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 0 | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.014 kr. i 2022 til 15.036 kr. i 2026 (+114 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 391 | 11 | 193 | 15 | −92 % | |
| Passiver i alt | 1.304 | 2.823 | 2.724 | 3.306 | 3.340 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.