Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ny Mårumvej 281, 3200 Helsinge · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -34,4 | -3,4 | 2,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,2 % | -1,5 % | 70,1 % | -2,5 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,8 % | 2,3 % | >999 % | 993,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,2 % | 77 % | 92,9 % | 90,7 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,5 % | -1,9 % | 75,5 % | -2,7 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -34.997 kr. | -46.198 kr. | 85.817 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,2 % | 77 % | 92,9 % | 90,7 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,8 % | 23 % | 7,1 % | 9,3 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,8 % | 2,3 % | >999 % | 947,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.564 kr. i 2021 til 85.817 kr. i 2025 (+1407 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -10 | -35 | -46 | 86 | +286 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -36.014 kr. i 2023 til 46.484 kr. i 2025 (+229 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -36 | -60 | 46 | +178 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -8.153 kr. i 2021 til 67.901 kr. i 2025 (+933 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -10 | 1.616 | -54 | 68 | +227 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -8.153 kr. i 2021 til 67.901 kr. i 2025 (+933 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -10 | 1.616 | -54 | 68 | +227 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 60 | 153 | 164 | +7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 678 | 678 | 0 | 3 | 3 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 678 | 678 | 60 | 156 | 167 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 92 | 92 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.678 kr. i 2021 til 1.728.055 kr. i 2025 (+30334 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 4 | 2.222 | 1.919 | 1.728 | −10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6 | 4 | 2.244 | 2.011 | 1.820 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 683 | 681 | 2.304 | 2.167 | 1.987 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 534.249 kr. i 2021 til 1.897.594 kr. i 2025 (+255 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 534 | 524 | 2.140 | 1.965 | 1.898 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 148.929 kr. i 2021 til 89.278 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 149 | 157 | 164 | 202 | 89 | −56 % | |
| Passiver i alt | 683 | 681 | 2.304 | 2.167 | 1.987 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Helsinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gribskov