Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Flæsketorvet 28, 1711 København V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,1 % | 9,5 % | 12,5 % | 6,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 226,8 % | 216,3 % | 252,8 % | 213,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 79,2 % | 78,3 % | 83,5 % | 79,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1,4 % | 12,1 % | 15 % | 8,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 79,2 % | 78,3 % | 83,5 % | 79,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 20,8 % | 21,7 % | 16,5 % | 20,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 0,4 % | 0,4 % | 14,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -31.086 kr. i 2021 til -37.210 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -31 | -28 | -69 | -41 | -37 | +10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -31.086 kr. i 2021 til -37.210 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -31 | -28 | -69 | -41 | -37 | +10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.103.853 kr. i 2021 til 1.437.216 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.104 | -411 | 1.772 | 2.477 | 1.437 | −42 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.812.595 kr. i 2021 til 1.335.422 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.813 | -162 | 1.609 | 2.309 | 1.335 | −42 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.157 | 7.931 | 8.993 | 10.759 | 11.765 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.157 | 7.931 | 8.993 | 10.759 | 11.765 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 170.893 kr. i 2021 til 612.472 kr. i 2025 (+258 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 171 | 3 | 13 | 11 | 612 | +5266 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.595 | 7.061 | 7.987 | 7.674 | 8.958 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 15.751 | 14.992 | 16.980 | 18.433 | 20.723 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.241.073 kr. i 2021 til 16.532.804 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.241 | 11.879 | 13.288 | 15.397 | 16.533 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.510.141 kr. i 2021 til 4.189.974 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.510 | 3.113 | 3.692 | 3.036 | 4.190 | +38 % | |
| Passiver i alt | 15.751 | 14.992 | 16.980 | 18.433 | 20.723 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
15 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København