Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nederskovvej 100, 4340 Tølløse · Reparation og vedligeholdelse af varer til personlig brug og husholdningsbrug i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 14,2 | 19,4 | 13,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 19,9 % | 22,5 % | 14,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 116,3 % | 148,7 % | 168 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 24 % | 38,1 % | 43,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 82,9 % | 59,1 % | 32,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 912.482 kr. | 653.301 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,8 % | 22,2 % | 32,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76 % | 61,9 % | 56,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,2 % | 54,8 % | 82,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 667.538 kr. i 2023 til 653.301 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 668 | 912 | 653 | −28 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 865.361 kr. i 2024 til 606.180 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 865 | 606 | −30 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 620.417 kr. i 2023 til 606.180 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 620 | 865 | 606 | −30 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 483.929 kr. i 2023 til 465.569 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 484 | 671 | 466 | −31 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 283 | 236 | 188 | −20 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 283 | 236 | 188 | −20 % | |
| Varebeholdninger | 1.275 | 1.121 | 1.090 | −3 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 115.122 kr. i 2023 til 1.536.176 kr. i 2025 (+1234 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 115 | 1.013 | 1.536 | +52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.151 | 2.746 | 3.117 | +14 % | |
| Aktiver i alt | 2.433 | 2.982 | 3.305 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 583.929 kr. i 2023 til 1.450.062 kr. i 2025 (+148 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 584 | 1.134 | 1.450 | +28 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.849.559 kr. i 2023 til 1.855.434 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.850 | 1.847 | 1.855 | +0 % | |
| Passiver i alt | 2.433 | 2.982 | 3.305 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tølløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk