Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bakkevej 25B, 3450 Allerød · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 7,8 % | -7,5 % | 23 % | 24,1 % | 14,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,3 % | 95,8 % | 97,1 % | 98,3 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,1 % | -7,8 % | 23,7 % | 24,5 % | 14,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,3 % | 95,8 % | 97,1 % | 98,3 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,7 % | 4,2 % | 2,9 % | 1,7 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 458,2 % | 304,2 % | 392,4 % | 715,5 % | 568,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -23.080 kr. i 2021 til -53.180 kr. i 2025 (−130 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -23 | -23 | -25 | -24 | -53 | −119 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 243.481 kr. i 2021 til 1.022.131 kr. i 2025 (+320 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 243 | -407 | 1.151 | 1.555 | 1.022 | −34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 307.665 kr. i 2021 til 919.195 kr. i 2025 (+199 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 308 | -271 | 1.054 | 1.378 | 919 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 937 | 852 | 1.355 | 1.666 | 1.463 | −12 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 937 | 852 | 1.355 | 1.666 | 1.463 | −12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 675.760 kr. i 2021 til 1.101.097 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 676 | 459 | 521 | 691 | 1.101 | +59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.997 | 2.758 | 3.233 | 4.048 | 4.982 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 3.934 | 3.610 | 4.587 | 5.714 | 6.445 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.786.954 kr. i 2021 til 6.251.503 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.787 | 3.459 | 4.455 | 5.617 | 6.252 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 147.479 kr. i 2021 til 193.723 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 147 | 151 | 133 | 97 | 194 | +100 % | |
| Passiver i alt | 3.934 | 3.610 | 4.587 | 5.714 | 6.445 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Allerød