Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ole Rømers Gade 84, 8000 Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21 % | 41,5 % | 17,7 % | 17,8 % | 39,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 % | 3,7 % | 14,1 % | 63,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 43,4 % | 66,3 % | 71 % | 73,1 % | 98,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 48,3 % | 62,5 % | 25 % | 24,3 % | 39,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 43,4 % | 66,3 % | 71 % | 73,1 % | 98,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 56,6 % | 33,7 % | 29 % | 26,9 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,5 % | 3,7 % | 14,1 % | 63,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.549 kr. i 2021 til -11.029 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -9 | -9 | -10 | -11 | −10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 166.139 kr. i 2021 til 870.292 kr. i 2025 (+424 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 166 | 573 | 306 | 354 | 870 | +146 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 166.139 kr. i 2021 til 870.292 kr. i 2025 (+424 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 166 | 573 | 306 | 354 | 870 | +146 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 776 | 1.366 | 1.652 | 1.652 | 1.652 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 776 | 1.366 | 1.652 | 1.652 | 1.652 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 15.643 kr. i 2021 til 574.393 kr. i 2025 (+3572 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 17 | 70 | 339 | 574 | +70 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16 | 17 | 70 | 339 | 574 | +70 % | |
| Aktiver i alt | 792 | 1.383 | 1.722 | 1.990 | 2.226 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 343.852 kr. i 2021 til 2.189.649 kr. i 2025 (+537 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 344 | 917 | 1.223 | 1.454 | 2.190 | +51 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 448.204 kr. i 2021 til 36.256 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 448 | 466 | 499 | 536 | 36 | −93 % | |
| Passiver i alt | 792 | 1.383 | 1.722 | 1.990 | 2.226 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus