Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gl. Århusvej 349, 8800 Viborg · Fremstilling af møbler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,2 | 1,4 | 0,5 | 2,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -1,4 % | 0,5 % | -13,8 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,4 % | 99,5 % | 99,5 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1,5 % | 0,5 % | -13,9 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -62.720 kr. | 5.096 kr. | -30.148 kr. | 102.167 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,4 % | 99,5 % | 99,5 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,6 % | 0,5 % | 0,5 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 497.373 kr. i 2021 til 134.965 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 497 | 18 | 111 | 31 | 135 | +341 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 63.915 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 64 | 5 | 6 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 298.637 kr. i 2021 til 45.334 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 299 | -132 | -68 | -91 | 45 | +150 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 363.863 kr. i 2021 til 366.332 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 364 | -192 | 50 | -1.330 | 366 | +128 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 276.856 kr. i 2021 til 340.251 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 277 | -157 | 55 | -1.290 | 340 | +126 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.332 | 3.264 | 3.231 | 3.215 | 3.158 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.084 | 4.841 | 4.916 | 3.544 | 3.242 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.416 | 8.105 | 8.147 | 6.759 | 6.400 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.394.641 kr. i 2021 til 2.167.381 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.395 | 2.279 | 1.573 | 2.207 | 2.167 | −2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2.564 | 2.559 | 3.232 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 11.232 | 10.874 | 10.711 | 9.318 | 9.632 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 11.063.393 kr. i 2021 til 9.511.204 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.063 | 10.806 | 10.661 | 9.271 | 9.511 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 168.415 kr. i 2021 til 120.935 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 168 | 68 | 49 | 47 | 121 | +156 % | |
| Passiver i alt | 11.232 | 10.874 | 10.711 | 9.318 | 9.632 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
20 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Viborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg