Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hovedgaden 36, 4520 Svinninge · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | -0 | -0 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,1 % | -2,6 % | -0 % | -132,6 % | -316,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 22,1 % | 0,1 % | 140,2 % | 1,6 % | 39,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 1,9 % | 0,2 % | 0 % | -124,8 % | 12,1 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -5,4 % | <999 % | -4,1 % | 106,2 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -222.549 kr. | -1.175.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 1,9 % | 0,2 % | 0 % | -124,8 % | 12,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 98,1 % | 99,8 % | 100 % | 224,8 % | 87,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,8 % | 0,1 % | 10,5 % | 0,9 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.296 kr. i 2021 til -1.175.000 kr. i 2025 (−35549 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -17 | 10 | -223 | -1.175 | −428 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.296 kr. i 2021 til -239.939.000 kr. i 2025 (−7279603 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -17 | 10 | -340.975 | -239.939 | +30 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -20.191 kr. i 2021 til -2.004 kr. i 2023 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | -715 | -2 | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -20.443 kr. i 2021 til -239.990.000 kr. i 2025 (−1173847 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -20 | -715 | -2 | -340.920 | -239.990 | +30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 15.340 | 27.308 | 115.171 | 247.982 | 70.960 | −71 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.340 | 27.308 | 115.171 | 247.982 | 70.960 | −71 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 922.255 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 922 | 15 | 2.002 | 5.139 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.235 | 20 | 26.744 | 9.026 | 4.872 | −46 % | |
| Aktiver i alt | 19.576 | 27.328 | 141.915 | 257.008 | 75.833 | −70 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 380.353 kr. i 2021 til 9.138.000 kr. i 2025 (+2303 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 380 | 50 | 48 | -320.871 | 9.138 | +103 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 122.788.638 kr. i 2023 til 35.132.000 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 122.789 | – | 35.132 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 19.195.306 kr. i 2021 til 12.263.000 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 19.195 | 27.278 | 19.078 | 577.879 | 12.263 | −98 % | |
| Passiver i alt | 19.576 | 27.328 | 141.915 | 257.008 | 75.833 | −70 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
31 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svinninge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk