Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kanalholmen 1, 2650 Hvidovre · Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 0 % | 0,1 % | 0,4 % | 2,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 22,5 % | 8,4 % | 15,2 % | 22,2 % | 42,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 0,3 % | 0,2 % | 0,3 % | 0,8 % | 9,3 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,7 % | 9,5 % | 27,1 % | 50,8 % | 29,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,3 % | 0,2 % | 0,3 % | 0,8 % | 9,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,7 % | 99,8 % | 99,7 % | 99,2 % | 90,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 14,9 % | 3,7 % | 11,7 % | 15 % | 35,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 432.000 kr. i 2022 til 3.433.008 kr. i 2025 (+695 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 432 | 1.316 | 3.510 | 3.433 | 3.433 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 35.879 kr. i 2022 til 1.186.127 kr. i 2025 (+3206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 198 | 957 | 882 | 1.186 | +35 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.538 kr. i 2022 til 640.810 kr. i 2025 (+11471 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 6 | 23 | 89 | 641 | +621 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 4.319 kr. i 2022 til 499.832 kr. i 2025 (+11473 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 5 | 18 | 69 | 500 | +621 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 14.250 | 21.340 | 18.812 | 16.284 | 15.445 | −5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 14.250 | 21.340 | 18.812 | 16.284 | 15.445 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 242.696 kr. i 2022 til 2.543.278 kr. i 2025 (+948 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 243 | 364 | 1.046 | 1.094 | 2.543 | +133 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 365 | 821 | 1.365 | 1.616 | 3.087 | +91 % | |
| Aktiver i alt | 14.616 | 22.160 | 20.176 | 17.900 | 18.532 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 44.319 kr. i 2022 til 1.717.229 kr. i 2025 (+3775 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 49 | 67 | 136 | 1.717 | +1159 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 12.945.240 kr. i 2022 til 8.569.849 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.945 | 12.322 | 11.145 | 9.916 | 8.570 | −14 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.625.964 kr. i 2022 til 7.224.396 kr. i 2025 (+344 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.626 | 9.789 | 8.964 | 7.273 | 7.224 | −1 % | |
| Passiver i alt | 14.616 | 22.160 | 20.176 | 17.900 | 18.532 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre