Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højenvej 4N, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 13,3 % | 65,4 % | -0,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 4,8 % | 20,2 % | 17,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 26,2 % | 91,5 % | 91,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 51 % | 71,5 % | -0,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 26,2 % | 91,5 % | 91,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 73,8 % | 8,5 % | 8,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,1 % | 8 % | 17,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.620 kr. i 2021 til -7.029 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -5 | -5 | -5 | -7 | −30 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -26.737 kr. i 2021 til -4.926 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | 166 | 197 | 969 | -5 | −101 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -26.737 kr. i 2021 til -4.926 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | 166 | 197 | 969 | -5 | −101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.450 | 1.456 | 1.456 | 1.456 | 1.456 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.450 | 1.456 | 1.456 | 1.456 | 1.456 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 46.263 kr. i 2021 til 22.624 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 0 | 5 | 10 | 23 | +123 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 46 | 20 | 21 | 25 | 23 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 1.496 | 1.476 | 1.477 | 1.481 | 1.479 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 23.263 kr. i 2021 til 1.350.684 kr. i 2025 (+5706 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 189 | 386 | 1.356 | 1.351 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.400.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.400 | 1.012 | 652 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 73.000 kr. i 2021 til 127.940 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | 275 | 439 | 126 | 128 | +2 % | |
| Passiver i alt | 1.496 | 1.476 | 1.477 | 1.481 | 1.479 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.