Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brændgårdvej 31, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 37,3 % | 55,2 % | 28,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 30,2 % | 645,6 % | 731,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 54,4 % | 96,1 % | 95,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 68,6 % | 57,4 % | 29,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 54,4 % | 96,1 % | 95,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 45,6 % | 3,9 % | 4,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 30,2 % | 645,6 % | 731,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.797 kr. i 2023 til -8.075 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -9 | -8 | +7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.797 kr. i 2023 til -8.075 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -9 | -8 | +7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 87.188 kr. i 2023 til 37.477 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 87 | 89 | 37 | −58 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 87.188 kr. i 2023 til 37.477 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 87 | 89 | 37 | −58 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 203 | 121 | 85 | −29 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 203 | 121 | 85 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 30.581 kr. i 2023 til 46.354 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 41 | 46 | +13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 31 | 41 | 46 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 234 | 162 | 132 | −19 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 127.188 kr. i 2023 til 125.361 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 127 | 155 | 125 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | 5 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 101.406 kr. i 2023 til 6.340 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 6 | 6 | 0 % | |
| Passiver i alt | 234 | 162 | 132 | −19 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning