God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllebakken 68, 5690 Tommerup · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 0,9 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 12,6 % | 8,1 % | 9,3 % | -18,1 % | 4,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 106,9 % | 127,3 % | 140,7 % | 127,2 % | 179 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 9,5 % | 22 % | 28 % | 29,9 % | 45,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 132,3 % | 36,7 % | 33,3 % | -60,8 % | 10 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 259.472 kr. | 152.174 kr. | 200.402 kr. | 20.208 kr. | 56.964 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 9,5 % | 22 % | 28 % | 29,9 % | 45,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 90,5 % | 78 % | 72 % | 70,1 % | 54,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,4 % | 33 % | 33,9 % | 18,4 % | 54,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.180.702 kr. i 2024 til 908.667 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1.181 | 909 | −23 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.218.792 kr. i 2021 til 851.703 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.219 | 1.510 | 1.328 | 1.160 | 852 | −27 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 205.053 kr. i 2021 til 30.683 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 205 | 90 | 107 | -72 | 31 | +143 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 197.749 kr. i 2021 til 11.707 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 198 | 83 | 100 | -78 | 12 | +115 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 153.125 kr. i 2021 til 13.086 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 153 | 58 | 70 | -80 | 13 | +116 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 272 | 235 | 179 | 170 | 7 | −96 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 272 | 235 | 179 | 170 | 7 | −96 % | |
| Varebeholdninger | 56 | 54 | 54 | 42 | 42 | +0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 100.841 kr. i 2021 til 84.969 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 125 | 138 | 39 | 85 | +119 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 948 | 484 | 573 | 269 | 279 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 1.219 | 719 | 752 | 438 | 286 | −35 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 115.779 kr. i 2021 til 130.493 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | 158 | 210 | 131 | 130 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 211.177 kr. i 2021 til 94.954 kr. i 2024 (−55 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 211 | 173 | 134 | 95 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 886.063 kr. i 2021 til 155.711 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 886 | 380 | 408 | 211 | 156 | −26 % | |
| Passiver i alt | 1.219 | 719 | 752 | 438 | 286 | −35 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tommerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens