Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jægerstien 2, 8270 Højbjerg · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -5,2 % | -0,6 % | 7,6 % | 7,1 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,9 % | 99,4 % | 98,8 % | 99,7 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -5,4 % | -0,6 % | 7,7 % | 7,1 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,9 % | 99,4 % | 98,8 % | 99,7 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,1 % | 0,6 % | 1,2 % | 0,3 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 259,1 % | 340,8 % | 105,2 % | 514,4 % | 217,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -240.380 kr. i 2022 til -232.610 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -240 | -122 | -186 | -217 | -233 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 667.864 kr. i 2022 til 532.402 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 668 | 367 | 671 | 681 | 532 | −22 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -10.467.424 kr. i 2022 til 5.127.902 kr. i 2025 (+149 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10.467 | -1.070 | 15.574 | 15.594 | 5.128 | −67 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -8.166.282 kr. i 2022 til 3.994.220 kr. i 2025 (+149 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8.166 | -835 | 12.148 | 12.147 | 3.994 | −67 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.555.345 kr. i 2022 til 11.448.095 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.555 | 3.010 | 2.046 | 3.003 | 11.448 | +281 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 155.930 | 151.676 | 159.885 | 170.610 | 175.283 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 155.930 | 151.676 | 159.885 | 170.610 | 175.283 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 152.627.969 kr. i 2022 til 170.020.793 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 152.628 | 150.793 | 157.941 | 170.027 | 170.021 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.302.484 kr. i 2022 til 5.262.026 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.302 | 883 | 1.944 | 584 | 5.262 | +801 % | |
| Passiver i alt | 155.930 | 151.676 | 159.885 | 170.610 | 175.283 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus