God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvej 1, 4900 Nakskov · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -54,2 % | -57,4 % | 48,5 % | -51,3 % | -118,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 391 % | 848,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,9 % | 81,4 % | 88,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -54,3 % | -57,5 % | 48,5 % | -63 % | -134,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,9 % | 81,4 % | 88,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,2 % | 0,1 % | 18,6 % | 11,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 136,8 % | 132 % | 21,2 % | 88,8 % | 286,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.499 kr. i 2021 til -46.453 kr. i 2025 (−1959 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | -0 | -0 | -7 | -46 | −615 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.500 kr. i 2024 til -46.453 kr. i 2025 (−615 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -7 | -46 | −615 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -144.925 kr. i 2021 til -97.190 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -145 | -96 | 153 | -107 | -97 | +9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -143.653 kr. i 2021 til -97.190 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -144 | -97 | 158 | -107 | -97 | +9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 69 | 33 | 193 | 57 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 69 | 33 | 193 | 57 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 736 kr. i 2021 til 27.619 kr. i 2025 (+3653 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 34 | 28 | −20 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 196 | 135 | 133 | 151 | 82 | −46 % | |
| Aktiver i alt | 265 | 168 | 326 | 208 | 82 | −61 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 264.468 kr. i 2021 til 72.203 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 264 | 168 | 326 | 169 | 72 | −57 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 538 kr. i 2021 til 9.652 kr. i 2025 (+1694 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 39 | 10 | −75 % | |
| Passiver i alt | 265 | 168 | 326 | 208 | 82 | −61 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nakskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lolland