God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Skolevej 9, 2630 Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 25,2 % | 36,2 % | -71,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 139,9 % | 48,7 % | 14,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 65,6 % | 79,8 % | 53,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 38,4 % | 45,4 % | -134,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 65,6 % | 79,8 % | 53,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 34,4 % | 20,2 % | 46,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -3.355 kr. i 2021 til -2.499 kr. i 2024 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -3 | -3 | -2 | +0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.355 kr. i 2021 til -82.843 kr. i 2024 (−2369 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3 | -3 | -83 | −3214 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | -244 | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 266.374 kr. i 2021 til -237.279 kr. i 2024 (−189 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 266 | 132 | 188 | -237 | −226 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 372 | 272 | 468 | 309 | −34 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 372 | 272 | 468 | 309 | −34 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 52 | 252 | 51 | 22 | −57 % | |
| Aktiver i alt | 424 | 524 | 519 | 331 | −36 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 326.237 kr. i 2021 til 176.767 kr. i 2024 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 326 | 344 | 414 | 177 | −57 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 97.942 kr. i 2021 til 153.855 kr. i 2024 (+57 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 180 | 105 | 154 | +47 % | |
| Passiver i alt | 424 | 524 | 519 | 331 | −36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Taastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup