Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ibæk Strandvej 282, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -14,4 % | 22,4 % | -10,4 % | 17 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 15,5 % | 32,8 % | 11,5 % | 138,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 61,3 % | 64,7 % | 56 % | 52,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -23,4 % | 34,6 % | -18,5 % | 32,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 61,3 % | 64,7 % | 56 % | 52,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 38,7 % | 35,3 % | 44 % | 47,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,5 % | 0 % | 0,3 % | 0 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-09-30). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 273 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.876 kr. i 2021 til -15.625 kr. i 2025 (−303 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -3 | -16 | -28 | -16 | +44 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.876 kr. i 2021 til -15.878 kr. i 2023 (−310 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -3 | -16 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 299.983 kr. i 2021 til 772.511 kr. i 2025 (+158 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 300 | -463 | 892 | -316 | 773 | +344 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 304.735 kr. i 2021 til 779.636 kr. i 2025 (+156 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 305 | -400 | 906 | -299 | 780 | +361 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.069 | 2.622 | 3.577 | 2.752 | 1.637 | −41 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.069 | 2.622 | 3.577 | 2.752 | 1.637 | −41 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 59 kr. i 2021 til 129 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 5 | 0 | 4 | 0 | −97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 408 | 167 | 468 | 137 | 2.940 | +2048 % | |
| Aktiver i alt | 3.477 | 2.789 | 4.046 | 2.888 | 4.577 | +58 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.411.625 kr. i 2021 til 2.397.537 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.412 | 1.711 | 2.617 | 1.618 | 2.398 | +48 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.065.816 kr. i 2021 til 2.127.853 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.066 | 1.078 | 1.429 | 1.191 | 2.128 | +79 % | |
| Passiver i alt | 3.477 | 2.789 | 4.046 | 2.888 | 4.577 | +58 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 1 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.