Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tingstedvej 6, 2640 Hedehusene · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 1,5 | 1,6 | 1,3 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 26,1 % | 27 % | 23,2 % | 19,9 % | 17,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 179,1 % | 217,4 % | 174,4 % | 205,2 % | 167,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 48,8 % | 54 % | 44,3 % | 53,8 % | 42,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 53,5 % | 50 % | 52,3 % | 37 % | 40,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 661.500 kr. | 557.518 kr. | 637.717 kr. | 350.930 kr. | 441.281 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,8 % | 54 % | 44,3 % | 53,8 % | 42,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,2 % | 46 % | 55,7 % | 46,2 % | 57,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 114,9 % | 143 % | 56,8 % | 87 % | 96,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.553.733 kr. i 2022 til 1.671.782 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.554 | 1.541 | 1.685 | 1.423 | 1.672 | +18 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 892.233 kr. i 2022 til 1.230.501 kr. i 2026 (+38 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 892 | 983 | 1.047 | 1.072 | 1.231 | +15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 651.512 kr. i 2022 til 389.097 kr. i 2026 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 652 | 544 | 620 | 334 | 389 | +17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 637.830 kr. i 2022 til 389.547 kr. i 2026 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 638 | 537 | 613 | 334 | 390 | +17 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 490.361 kr. i 2022 til 301.830 kr. i 2026 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 490 | 416 | 475 | 257 | 302 | +17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 159 | 30 | 55 | 38 | 21 | −45 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 21 | 21 | 16 | 54 | 55 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 180 | 51 | 71 | 92 | 76 | −17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.089.929 kr. i 2022 til 974.322 kr. i 2026 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.090 | 981 | 644 | 509 | 974 | +91 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.700 | 1.492 | 1.978 | 1.201 | 1.689 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 1.880 | 1.543 | 2.049 | 1.293 | 1.765 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 916.920 kr. i 2022 til 747.626 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 917 | 833 | 908 | 696 | 748 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 948.935 kr. i 2022 til 1.007.860 kr. i 2026 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 949 | 686 | 1.134 | 585 | 1.008 | +72 % | |
| Passiver i alt | 1.880 | 1.543 | 2.049 | 1.293 | 1.765 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedehusene — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup