Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovbakkevænget 4, 8680 Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 57,6 % | 11,6 % | -46,8 % | -44 % | -26,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,6 % | 11,6 % | 12 % | 12 % | 12 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 83,4 % | 85,9 % | 80 % | 71,2 % | 63,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 69,1 % | 13,6 % | -58,5 % | -61,8 % | -42 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 83,4 % | 85,9 % | 80 % | 71,2 % | 63,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16,6 % | 14,1 % | 20 % | 28,8 % | 36,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,9 % | 1,9 % | 1,8 % | 1,9 % | 1,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 104.096 kr. i 2021 til -21.953 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 25 | -70 | -46 | -22 | +52 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 104.096 kr. i 2021 til -21.953 kr. i 2025 (−121 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 25 | -70 | -46 | -22 | +52 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 177 | 210 | 147 | 101 | 79 | −22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 177 | 210 | 147 | 101 | 79 | −22 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 561 kr. i 2021 til 557 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 181 | 213 | 150 | 104 | 82 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 150.651 kr. i 2021 til 52.277 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 151 | 183 | 120 | 74 | 52 | −30 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 0 % | |
| Passiver i alt | 181 | 213 | 150 | 104 | 82 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ry — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg