Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Lerkenfeltvej 19, 9200 Aalborg SV · Finansielle hovedsæders aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 6,1 % | 7,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 279,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 96 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 6,1 % | 8,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,8 % | 96 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,2 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 334,7 % | 5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.626 kr. i 2021 til -43.119 kr. i 2024 (−271 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -226 | -33 | -43 | −30 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -11.626 kr. i 2021 til -43.119 kr. i 2024 (−271 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -226 | -33 | -43 | −30 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.420.360 kr. i 2021 til 3.049.878 kr. i 2024 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.420 | 416 | 2.122 | 3.050 | +44 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.425.398 kr. i 2021 til 3.043.234 kr. i 2024 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.425 | 468 | 2.120 | 3.043 | +44 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 32.554 | 29.439 | 31.552 | 34.675 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 32.554 | 29.439 | 31.552 | 34.675 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 808.096 kr. i 2021 til 78.214 kr. i 2024 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 808 | 3.935 | 285 | 78 | −73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.110 | 4.333 | 3.355 | 4.369 | +30 % | |
| Aktiver i alt | 33.664 | 33.771 | 34.907 | 39.045 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 33.107.765 kr. i 2021 til 37.483.920 kr. i 2024 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33.108 | 33.076 | 34.822 | 37.484 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 556.528 kr. i 2021 til 1.560.810 kr. i 2024 (+180 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 557 | 695 | 85 | 1.561 | +1735 % | |
| Passiver i alt | 33.664 | 33.771 | 34.907 | 39.045 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg