Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klintemarks Alle 16, 2670 Greve · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | -1,3 | -3,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 13,8 % | -10,3 % | -24 % | 15,7 % | 3,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 558,8 % | 536,2 % | 540,3 % | 562,8 % | 569 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90 % | 88,9 % | 86,3 % | 88,4 % | 88,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,4 % | -11,6 % | -27,8 % | 17,7 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -1.400 kr. | -5.408 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 90 % | 88,9 % | 86,3 % | 88,4 % | 88,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10 % | 11,1 % | 13,7 % | 11,6 % | 11,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 26,9 % | 4,3 % | 8,3 % | 30,9 % | 30,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -4.241 kr. i 2022 til -1.909 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -4 | 0 | -1 | -2 | −36 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.241 kr. i 2022 til -5.903 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -4 | -1 | -2 | -6 | −138 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 102.982 kr. i 2021 til 22.361 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 103 | -70 | -131 | 5 | 22 | +396 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 102.982 kr. i 2021 til 22.361 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 103 | -70 | -131 | 101 | 22 | −78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 327 | 274 | 140 | 225 | 247 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 327 | 274 | 140 | 225 | 247 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.128 kr. i 2021 til 22.509 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 3 | 6 | 23 | 23 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 418 | 401 | 404 | 421 | 421 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 745 | 675 | 545 | 646 | 668 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 670.124 kr. i 2021 til 593.732 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 670 | 601 | 470 | 571 | 594 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 74.870 kr. i 2021 til 73.971 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 75 | 75 | 75 | 74 | −1 % | |
| Passiver i alt | 745 | 675 | 545 | 646 | 668 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.