Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bredgade 14, 1260 København K · Detailhandel med bagværk og konfekture
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,1 | 0,9 | 1,2 | 72,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 8,4 % | 4,9 % | -12 % | 26,3 % | 11,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 162,5 % | 166,8 % | 161,7 % | 225,7 % | 221,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 47,2 % | 44,5 % | 42,7 % | 56,8 % | 54,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,7 % | 11,1 % | -28,1 % | 46,3 % | 20,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 130.596 kr. | 73.631 kr. | -65.940 kr. | 262.400 kr. | 195.713 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 47,2 % | 44,5 % | 42,7 % | 56,8 % | 54,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 52,8 % | 55,5 % | 57,3 % | 43,2 % | 45,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 109,8 % | 120,2 % | 114,2 % | 165,1 % | 192 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 911.601 kr. i 2021 til 1.355.017 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 912 | 943 | 973 | 1.369 | 1.355 | −1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 781.005 kr. i 2021 til 1.106.132 kr. i 2024 (+42 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 781 | 869 | 1.039 | 1.106 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 60.156 kr. i 2021 til 177.073 kr. i 2025 (+194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 60 | 46 | -75 | 244 | 177 | −27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 56.548 kr. i 2021 til 174.101 kr. i 2025 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 57 | 41 | -78 | 241 | 174 | −28 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 43.968 kr. i 2021 til 85.062 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | 31 | -61 | 188 | 85 | −55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 75 | 47 | 37 | 19 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 75 | 47 | 37 | 19 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 106 | 124 | 71 | 108 | 99 | −9 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 305.144 kr. i 2021 til 664.861 kr. i 2025 (+118 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 305 | 419 | 335 | 509 | 665 | +31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 452 | 581 | 474 | 696 | 766 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 526 | 628 | 511 | 714 | 766 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 248.236 kr. i 2021 til 420.071 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 248 | 279 | 218 | 406 | 420 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 278.008 kr. i 2021 til 346.283 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 278 | 349 | 293 | 308 | 346 | +12 % | |
| Passiver i alt | 526 | 628 | 511 | 714 | 766 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2022 til 5 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 2 | 3 | 3 | 5 | +67 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København