Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Matrosvænget 155, 6710 Esbjerg V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -8,5 % | 3,3 % | 6,9 % | -1,8 % | 7,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 97,2 % | 100 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -8,5 % | 3,4 % | 6,9 % | -1,8 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 97,2 % | 100 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 2,8 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 3,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -173.307 kr. i 2022 til -68.336 kr. i 2026 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -173 | -161 | -91 | -82 | -68 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 240.000 kr. i 2022 til 258.700 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 240 | 250 | 250 | 259 | 259 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -413.307 kr. i 2022 til -327.036 kr. i 2026 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -413 | -411 | -341 | -341 | -327 | +4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -3.522.033 kr. i 2022 til 3.096.156 kr. i 2026 (+188 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.522 | 1.431 | 3.084 | -732 | 3.096 | +523 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -3.522.123 kr. i 2022 til 3.080.726 kr. i 2026 (+187 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.522 | 1.430 | 3.047 | -759 | 3.081 | +506 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.587 | 6.866 | 6.866 | 4.567 | 3.707 | −19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.587 | 6.866 | 6.866 | 4.567 | 3.707 | −19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 219.857 kr. i 2022 til 6.295.909 kr. i 2026 (+2764 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 220 | 46 | 2.285 | 5.734 | 6.296 | +10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33.724 | – | 37.002 | 37.582 | 38.523 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 41.311 | 42.954 | 43.868 | 42.149 | 42.230 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 41.300.668 kr. i 2022 til 42.219.261 kr. i 2026 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41.301 | 41.771 | 43.857 | 42.139 | 42.219 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 10 | 1.183 | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
| Passiver i alt | 41.311 | 42.954 | 43.868 | 42.149 | 42.230 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg