Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Fjordvej 12, 4400 Kalundborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | 9,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 65,4 % | 58,4 % | 55 % | 30,7 % | 15,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 166,4 % | 534,7 % | 988,1 % | >999 % | 47 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 87,2 % | 93,5 % | 95,6 % | 98,9 % | 67,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 75 % | 62,5 % | 57,5 % | 31 % | 23 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | 60.533 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,2 % | 93,5 % | 95,6 % | 98,9 % | 67,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,8 % | 6,5 % | 4,4 % | 1,1 % | 32,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 166,4 % | 534,7 % | 6,2 % | >999 % | 14 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.600 kr. i 2022 til 60.533 kr. i 2026 (+1181 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 27 | -9 | -8 | 61 | +863 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | 54 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 693.425 kr. i 2024 til 367.953 kr. i 2026 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 693 | 384 | 368 | −4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 197.250 kr. i 2022 til 367.193 kr. i 2026 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 197 | 350 | 678 | 440 | 367 | −17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.467 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 237 | 390 | 697 | 748 | 532 | −29 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 237 | 390 | 697 | 748 | 1.998 | +167 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 64.236 kr. i 2022 til 106.250 kr. i 2026 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 64 | 208 | 3 | 260 | 106 | −59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 64 | 208 | 536 | 688 | 357 | −48 % | |
| Aktiver i alt | 301 | 598 | 1.233 | 1.435 | 2.355 | +64 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 262.841 kr. i 2022 til 1.596.070 kr. i 2026 (+507 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 263 | 559 | 1.179 | 1.419 | 1.596 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 38.599 kr. i 2022 til 759.059 kr. i 2026 (+1867 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 39 | 39 | 54 | 16 | 759 | +4505 % | |
| Passiver i alt | 301 | 598 | 1.233 | 1.435 | 2.355 | +64 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kalundborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kalundborg