God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hørkær 20, 2730 Herlev · Drift af hjemmehjælp
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,8 % | -5,5 % | 7,1 % | 10,3 % | -3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 192,6 % | 141,2 % | 335,1 % | 341,8 % | 792,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 48,1 % | 29,2 % | 70,2 % | 70,7 % | 87,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -5,8 % | -18,7 % | 10,1 % | 14,6 % | -3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,1 % | 29,2 % | 70,2 % | 70,7 % | 87,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,9 % | 70,8 % | 29,8 % | 29,3 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,9 % | 3,7 % | 18,9 % | 0 % | 3,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 8.301.992 kr. i 2021 til 1.190.052 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.302 | 6.780 | 7.134 | 5.740 | 1.190 | −79 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.763.586 kr. i 2021 til -560.216 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.764 | -4.312 | 2.144 | 933 | -560 | −160 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.577.430 kr. i 2021 til -365.797 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.577 | -4.295 | 2.576 | 1.735 | -366 | −121 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.233.425 kr. i 2021 til -312.831 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.233 | -3.361 | 2.009 | 1.353 | -313 | −123 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 14 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 18 | 18 | 18 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 32 | 18 | 18 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.586.085 kr. i 2021 til 49.850 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.586 | 1.601 | 1.601 | 0 | 50 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 44.235 | 61.436 | 28.403 | 13.143 | 10.283 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 44.267 | 61.454 | 28.421 | 13.143 | 10.283 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 21.296.829 kr. i 2021 til 8.985.078 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21.297 | 17.936 | 19.945 | 9.298 | 8.985 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 22.969.880 kr. i 2021 til 1.297.945 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 22.970 | 43.519 | 8.476 | 3.845 | 1.298 | −66 % | |
| Passiver i alt | 44.267 | 61.454 | 28.421 | 13.143 | 10.283 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 341 kr. i 2021 til 62 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 341 | 301 | 120 | 85 | 62 | −27 % | |
37 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev