God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skolegade 7B, 8000 Aarhus C · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,2 % | -3,9 % | 2 % | 5,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 175,3 % | >999 % | 881,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 27,3 % | 26,7 % | 28 % | 31,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,8 % | -14,8 % | 7 % | 17,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 27,3 % | 26,7 % | 28 % | 31,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 72,7 % | 73,3 % | 72 % | 68,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 37,2 % | 421,7 % | 0 % | 88,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.349.951 kr. i 2021 til 2.370.339 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.350 | 1.401 | -560 | 1.172 | 2.370 | +102 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.349.951 kr. i 2021 til 1.782.793 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.350 | 1.084 | -1.179 | 604 | 1.783 | +195 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.053.058 kr. i 2021 til 1.390.526 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.053 | 846 | -920 | 472 | 1.391 | +195 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 22.500 | 23.125 | 21.700 | 22.000 | 23.475 | +7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 22.500 | 23.125 | 21.700 | 22.000 | 23.475 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.261.737 kr. i 2021 til 134.545 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.262 | 656 | 649 | 0 | 135 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.337 | 3.095 | 1.594 | 1.908 | 2.006 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 23.837 | 26.220 | 23.294 | 23.908 | 25.481 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.302.120 kr. i 2021 til 8.089.757 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.302 | 7.148 | 6.228 | 6.699 | 8.090 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 539.075 kr. i 2021 til 16.531.530 kr. i 2025 (+2967 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 539 | 16.663 | 16.591 | 16.607 | 16.532 | −0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 16.466.932 kr. i 2021 til 152.077 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.467 | 1.766 | 154 | 216 | 152 | −30 % | |
| Passiver i alt | 23.837 | 26.220 | 23.294 | 23.908 | 25.481 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus