Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jukkerupvænge 1, 4420 Regstrup · Detailhandel med sports- og fritidsudstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 8,3 % | 4,7 % | 9,9 % | -3,9 % | 8,6 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 8 % | 2,9 % | 6,9 % | -7,7 % | -2,4 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,7 | 6 | -2,9 | 3,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 20,9 % | 14,5 % | 32,2 % | -56,3 % | -13,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 721,2 % | >999 % | >999 % | 99 % | 78,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 7,4 % | 21,7 % | 37,9 % | -44,8 % | -73,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 282,2 % | 66,9 % | 85 % | 125,6 % | 18 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 172.514 kr. | 504.928 kr. | -228.238 kr. | -747 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 7,4 % | 21,7 % | 37,9 % | -44,8 % | -73,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 92,6 % | 78,3 % | 62,1 % | 144,8 % | 173,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 597 % | 896 % | >999 % | 99 % | 36,9 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 1.829.070 kr. i 2021 til 2.034.244 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.829 | 3.695 | 5.945 | 3.592 | 2.034 | −43 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 151.239 kr. i 2021 til 175.924 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 151 | 173 | 586 | -140 | 176 | +226 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 145.750 kr. i 2021 til -48.107 kr. i 2025 (−133 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 146 | 108 | 408 | -276 | -48 | +83 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 145.750 kr. i 2021 til -48.107 kr. i 2025 (−133 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 146 | 105 | 408 | -276 | -48 | +83 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 145.750 kr. i 2021 til -48.107 kr. i 2025 (−133 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 146 | 105 | 318 | -276 | -48 | +83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 115 | 50 | 189 | 142 | 95 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 115 | 50 | 189 | 142 | 95 | −33 % | |
| Varebeholdninger | 100 | 100 | 0 | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 480.741 kr. i 2021 til 126.735 kr. i 2025 (−74 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 481 | 570 | 797 | 347 | 127 | −64 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 581 | 670 | 797 | 347 | 269 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 696 | 720 | 986 | 489 | 364 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 51.644 kr. i 2021 til -267.528 kr. i 2025 (−618 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 52 | 156 | 374 | -219 | -268 | −22 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 563.570 kr. i 2021 til 287.276 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 564 | 501 | 562 | 358 | 287 | −20 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 80.527 kr. i 2021 til 343.875 kr. i 2025 (+327 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 81 | 64 | 51 | 351 | 344 | −2 % | |
| Passiver i alt | 696 | 720 | 986 | 489 | 364 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Regstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk