Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bomholts Gård 8, 8600 Silkeborg · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 1,4 | 1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -27,1 % | 41,1 % | 3,2 % | 10,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 155,2 % | 306,5 % | 381,2 % | 347,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 44,9 % | 67,4 % | 73,8 % | 71,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -60,4 % | 61 % | 4,4 % | 14,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -17.001 kr. | 151.394 kr. | 11.671 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 44,9 % | 67,4 % | 73,8 % | 71,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 55,1 % | 32,6 % | 26,2 % | 28,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 67 % | 252,4 % | 238,6 % | 192,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 472.637 kr. i 2022 til 792.612 kr. i 2026 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 473 | 328 | 442 | 357 | 793 | +122 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 389.136 kr. i 2022 til 757.531 kr. i 2026 (+95 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 389 | 345 | 290 | 345 | 758 | +120 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 53.501 kr. i 2022 til 35.081 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 54 | -47 | 131 | 12 | 35 | +201 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 52.573 kr. i 2022 til 35.163 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 53 | -48 | 131 | 12 | 35 | +202 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 41.073 kr. i 2022 til 27.461 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | -38 | 97 | 7 | 27 | +278 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 50 | 20 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 50 | 20 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 145.704 kr. i 2022 til 151.020 kr. i 2026 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 146 | 51 | 194 | 141 | 151 | +7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 146 | 118 | 236 | 226 | 272 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 196 | 138 | 236 | 226 | 272 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 99.606 kr. i 2022 til 193.876 kr. i 2026 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 62 | 159 | 166 | 194 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 96.236 kr. i 2022 til 78.319 kr. i 2026 (−19 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 96 | 76 | 77 | 59 | 78 | +32 % | |
| Passiver i alt | 196 | 138 | 236 | 226 | 272 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 3 kr. i 2026 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | +200 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Silkeborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Silkeborg