Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Th Nielsens Vej 9, 4000 Roskilde · Industrielt design og modedesign
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -7,1 % | -10,5 % | 8,3 % | 46,9 % | 24,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,9 % | 94,8 % | 93,8 % | 90,9 % | 94,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,2 % | -11 % | 8,8 % | 51,6 % | 25,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -26.385 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,9 % | 94,8 % | 93,8 % | 90,9 % | 94,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,1 % | 5,2 % | 6,2 % | 9,1 % | 5,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 974,4 % | >999 % | 444,9 % | 988 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -26.385 kr. i 2021 til 71.978 kr. i 2025 (+373 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -23 | 22 | 104 | 72 | −31 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 0 kr. i 2021 til 2.882 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | – | 0 | 3 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -26.385 kr. i 2021 til 69.096 kr. i 2025 (+362 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -23 | 22 | 104 | 69 | −34 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -28.539 kr. i 2021 til 68.973 kr. i 2025 (+342 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -29 | -25 | 22 | 104 | 69 | −33 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -22.287 kr. i 2021 til 53.787 kr. i 2025 (+341 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -22 | -19 | 17 | 81 | 54 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 230.943 kr. i 2021 til 112.136 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 231 | 94 | 132 | 70 | 112 | +61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 313 | 186 | 206 | 172 | 222 | +29 % | |
| Aktiver i alt | 313 | 186 | 206 | 172 | 222 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 309.788 kr. i 2021 til 210.171 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 310 | 176 | 193 | 156 | 210 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.391 kr. i 2021 til 11.350 kr. i 2025 (+235 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 10 | 13 | 16 | 11 | −27 % | |
| Passiver i alt | 313 | 186 | 206 | 172 | 222 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde