Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Amaliegårdvej 5, 8543 Hornslet · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,7 % | 25,9 % | 20,1 % | 10,9 % | -3,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 169,9 % | 166 % | 158,2 % | 171,9 % | 157,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 45,4 % | 41,2 % | 31 % | 38,7 % | 36,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,5 % | 62,9 % | 64,8 % | 28,1 % | -10,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 45,4 % | 41,2 % | 31 % | 38,7 % | 36,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,6 % | 58,8 % | 69 % | 61,3 % | 63,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 78,5 % | 135,8 % | 129,6 % | 147 % | 121,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 306.769 kr. i 2022 til 288.939 kr. i 2026 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 307 | 682 | 672 | 574 | 289 | −50 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 202.958 kr. i 2022 til 349.728 kr. i 2026 (+72 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 203 | 194 | 223 | 293 | 350 | +20 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 103.811 kr. i 2022 til 487.615 kr. i 2023 (+370 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 488 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 62.873 kr. i 2022 til -87.935 kr. i 2026 (−240 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 471 | 430 | 260 | -88 | −134 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 46.373 kr. i 2022 til -69.690 kr. i 2026 (−250 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 366 | 334 | 202 | -70 | −135 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 34 | 34 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 34 | 34 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 203.864 kr. i 2022 til 1.382.148 kr. i 2026 (+578 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 204 | 1.126 | 1.362 | 1.585 | 1.382 | −13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 441 | 1.377 | 1.663 | 1.853 | 1.781 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 476 | 1.411 | 1.663 | 1.853 | 1.781 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 215.918 kr. i 2022 til 647.720 kr. i 2026 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 216 | 582 | 516 | 717 | 648 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | 96 | 58 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 259.772 kr. i 2022 til 1.133.621 kr. i 2026 (+336 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 260 | 830 | 1.051 | 1.078 | 1.134 | +5 % | |
| Passiver i alt | 476 | 1.411 | 1.663 | 1.853 | 1.781 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hornslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs