Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industriområdet 15, 8732 Hovedgård · Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,9 | 3 | 0,9 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -32,6 % | 62,2 % | -40,5 % | 10,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 55 % | 151,8 % | 157,5 % | 233,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | -38,4 % | 40,4 % | 50 % | 67,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 85 % | 154 % | -80,9 % | 14,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -55.767 kr. | 264.579 kr. | -49.881 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -41,2 % | 40,4 % | 50 % | 67,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 138,4 % | 59,6 % | 50 % | 32,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 72,1 % | 38,6 % | 47 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 718.697 kr. i 2021 til 359.430 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 719 | 665 | 379 | 388 | 359 | −7 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 780.749 kr. i 2021 til 346.828 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 781 | 721 | 115 | 438 | 347 | −21 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -82.677 kr. i 2021 til 12.602 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -83 | -72 | 252 | -50 | 13 | +125 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -83.563 kr. i 2021 til 12.394 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -84 | -75 | 252 | -52 | 12 | +124 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -65.335 kr. i 2021 til 12.394 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -65 | -59 | 197 | -57 | 12 | +122 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 6 | 3 | 0 | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 24 | 10 | 0 | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 59 | 43 | 30 | 30 | 30 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 88.103 kr. i 2021 til 18.660 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 88 | 0 | 136 | 27 | 19 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 142 | 137 | 286 | 111 | 93 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 201 | 180 | 316 | 141 | 123 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -10.335 kr. i 2021 til 82.975 kr. i 2025 (+903 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -69 | 128 | 71 | 83 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 211.418 kr. i 2021 til 39.720 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 211 | 249 | 188 | 71 | 40 | −44 % | |
| Passiver i alt | 201 | 180 | 316 | 141 | 123 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 | −50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hovedgård — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens