Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Faurholtvej 10, 9320 Hjallerup · Andre sociale støtte- og rådgivningsaktiviteter uden institutionsophold
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 71,4 % | 38,4 % | -4,5 % | 2,2 % | 40,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 456,2 % | 694,4 % | 416,4 % | >999 % | 799,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,1 % | 85,6 % | 76 % | 98,9 % | 88,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 91,5 % | 44,9 % | -5,9 % | 2,2 % | 45,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,1 % | 85,6 % | 76 % | 98,9 % | 88,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,9 % | 14,4 % | 24 % | 1,1 % | 11,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 456,2 % | 670,4 % | 389,2 % | >999 % | 451,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 629.790 kr. i 2021 til 424.013 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 630 | 302 | 0 | 54 | 424 | +682 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 73.316 kr. i 2021 til 48.000 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 36 | 23 | 44 | 48 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 556.474 kr. i 2021 til 376.013 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 556 | 266 | -22 | 10 | 376 | +3737 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 551.506 kr. i 2021 til 386.261 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 552 | 261 | -24 | 10 | 386 | +3699 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 429.804 kr. i 2021 til 301.151 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 430 | 196 | -19 | 8 | 301 | +3804 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 3 | 40 | +1313 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 3 | 40 | +1313 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 601.679 kr. i 2021 til 396.936 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 602 | 491 | 398 | 316 | 397 | +26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 602 | 509 | 426 | 356 | 704 | +98 % | |
| Aktiver i alt | 602 | 509 | 426 | 359 | 744 | +107 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 469.804 kr. i 2021 til 655.744 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 470 | 435 | 323 | 355 | 656 | +85 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 131.875 kr. i 2021 til 87.977 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 73 | 102 | 4 | 88 | +2036 % | |
| Passiver i alt | 602 | 509 | 426 | 359 | 744 | +107 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | – | 2 | 1 | −50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjallerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg