Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønderskovvej 12A, 8520 Lystrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,8 % | -4 % | -1,1 % | 0,1 % | 381,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 4 % | 4,7 % | 11,9 % | 16,2 % | 81,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | <999 % | <999 % | -737,4 % | -518 % | -23 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,2 % | 0,2 % | 0,1 % | -0 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | <999 % | <999 % | -737,4 % | -518 % | -23 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | >999 % | >999 % | 837,4 % | 618 % | 123 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,2 % | 0,9 % | 8,5 % | 2,8 % | 68,3 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -4 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.501 kr. i 2021 til -3.600 kr. i 2025 (−140 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -2 | -1 | 0 | -4 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.508 kr. i 2021 til 718.969 kr. i 2025 (+47777 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -2 | -1 | 0 | 719 | +636156 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.508 kr. i 2021 til 718.969 kr. i 2025 (+47777 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -2 | -1 | 0 | 719 | +636156 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.524 kr. i 2021 til 158.312 kr. i 2025 (+10288 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 8 | 73 | 25 | 158 | +529 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 32 | 38 | 103 | 147 | 188 | +28 % | |
| Aktiver i alt | 32 | 38 | 103 | 147 | 188 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -759.853 kr. i 2021 til -43.394 kr. i 2025 (+94 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -760 | -761 | -762 | -762 | -43 | +94 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 791.377 kr. i 2021 til 231.706 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 791 | 799 | 866 | 910 | 232 | −75 % | |
| Passiver i alt | 32 | 38 | 103 | 147 | 188 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lystrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus