Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mariendalsvej 4, 3600 Frederikssund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 24 % | 13,2 % | 25 % | 10,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 272,3 % | 189,2 % | 0 % | 8,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 29,2 % | 28,8 % | 40,1 % | 57,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 82,3 % | 45,7 % | 62,4 % | 18,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,2 % | 28,8 % | 40,1 % | 57,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70,8 % | 71,2 % | 59,9 % | 42,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 41,8 % | 40,7 % | 0 % | 8,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -17.814 kr. i 2022 til -16.305 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | -21 | -13 | -16 | −27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 185.669 kr. i 2022 til 66.753 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 186 | 91 | 181 | 67 | −63 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 500 | 500 | 722 | 598 | −17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 500 | 500 | 722 | 598 | −17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 41.820 kr. i 2022 til 23.207 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 41 | 0 | 23 | +21589 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 272 | 189 | 0 | 23 | +21589 % | |
| Aktiver i alt | 773 | 690 | 722 | 621 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 225.669 kr. i 2022 til 356.228 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 226 | 199 | 289 | 356 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 446.889 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 447 | 391 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 100.000 kr. i 2022 til 264.549 kr. i 2025 (+165 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 100 | 100 | 432 | 265 | −39 % | |
| Passiver i alt | 773 | 690 | 722 | 621 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederikssund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikssund