Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østerhavensvej 30, 9362 Gandrup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,7 | 1,7 | 1,3 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 9,1 % | 13,6 % | 5,7 % | 23,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 81,7 % | 129,2 % | 126,7 % | 70,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 32,2 % | 39,1 % | 39,5 % | 62,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 28,2 % | 34,8 % | 14,5 % | 37,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.112.304 kr. | 1.792.246 kr. | 982.199 kr. | 2.699.977 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 32,2 % | 39,1 % | 39,5 % | 62,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 67,8 % | 60,9 % | 60,5 % | 37,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 19,3 % | 47,3 % | 58,3 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.645.680 kr. i 2021 til 5.386.082 kr. i 2025 (+227 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.646 | 2.351 | 4.025 | 3.393 | 5.386 | +59 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 621.444 kr. i 2021 til 2.686.105 kr. i 2025 (+332 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 621 | 1.138 | 2.158 | 2.385 | 2.686 | +13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 742.838 kr. i 2021 til 2.338.100 kr. i 2025 (+215 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 743 | 832 | 1.541 | 717 | 2.338 | +226 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 716.974 kr. i 2021 til 2.239.806 kr. i 2025 (+212 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 717 | 804 | 1.519 | 608 | 2.240 | +268 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 558.308 kr. i 2021 til 1.746.452 kr. i 2025 (+213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 558 | 627 | 1.185 | 470 | 1.746 | +271 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.100 | 5.368 | 5.404 | 5.297 | 5.555 | +5 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.100 | 5.368 | 5.404 | 5.297 | 5.555 | +5 % | |
| Varebeholdninger | 25 | 98 | 97 | 105 | 92 | −12 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 526.806 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 527 | 363 | 1.214 | 1.351 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.051 | 1.540 | 3.317 | 2.934 | 1.990 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 6.151 | 6.908 | 8.721 | 8.232 | 7.544 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.146.571 kr. i 2021 til 4.700.035 kr. i 2025 (+310 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.147 | 2.224 | 3.409 | 3.254 | 4.700 | +44 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.953.848 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.954 | 2.747 | 2.697 | 2.623 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.974.686 kr. i 2021 til 2.815.523 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.975 | 1.885 | 2.566 | 2.317 | 2.816 | +22 % | |
| Passiver i alt | 6.151 | 6.908 | 8.721 | 8.232 | 7.544 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 3 kr. i 2021 til 6 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 2 | 5 | 5 | 6 | +20 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gandrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg