Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Onsgårdsvej 33, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 83,5 % | 0,4 % | 6,7 % | 6,7 % | 359 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 829,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,5 % | 99,9 % | 98,8 % | 96,1 % | 89,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 84,8 % | 0,4 % | 6,8 % | 7 % | 402,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,5 % | 99,9 % | 98,8 % | 96,1 % | 89,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,5 % | 0,1 % | 1,2 % | 3,9 % | 10,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 714,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -78.673 kr. i 2021 til -71.908 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -79 | -80 | -296 | -42 | -72 | −72 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -78.673 kr. i 2021 til -71.908 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -79 | -80 | -296 | -42 | -72 | −72 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 16.451.498 kr. i 2021 til 900.854 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.451 | -131 | 1.546 | 50 | 901 | +1711 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 16.271.076 kr. i 2021 til 900.854 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16.271 | 68 | 1.344 | 50 | 901 | +1687 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 26 | 229 | 26 | 26 | 26 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 26 | 229 | 26 | 26 | 26 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 13.598.202 kr. i 2021 til 193.378 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 13.598 | 13.605 | 19.841 | 680 | 193 | −72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19.455 | 18.596 | 19.887 | 726 | 224 | −69 % | |
| Aktiver i alt | 19.481 | 18.825 | 19.913 | 752 | 251 | −67 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 19.189.951 kr. i 2021 til 223.879 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.190 | 18.800 | 19.673 | 723 | 224 | −69 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 291.510 kr. i 2021 til 27.062 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 25 | 241 | 29 | 27 | −7 % | |
| Passiver i alt | 19.481 | 18.825 | 19.913 | 752 | 251 | −67 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte