God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skebjergvej 33, 2765 Smørum · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,1 | 1,2 | 1,3 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,4 % | 12,2 % | 19,4 % | 18,4 % | 3,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 178,2 % | 175,1 % | 182,2 % | 148,6 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 44,5 % | 43,3 % | 45,8 % | 44,7 % | 33,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,2 % | 28,1 % | 42,3 % | 41,2 % | 10 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 99.669 kr. | 724.606 kr. | 1.847.357 kr. | 3.161.581 kr. | 732.191 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 44,5 % | 43,3 % | 45,8 % | 44,7 % | 33,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 55,5 % | 56,7 % | 54,2 % | 55,3 % | 66,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9 % | 66,9 % | 70,8 % | 45,2 % | 10,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.751.527 kr. i 2021 til 17.491.039 kr. i 2025 (+268 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.752 | 8.503 | 11.201 | 14.040 | 17.491 | +25 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 4.651.858 kr. i 2021 til 16.758.848 kr. i 2025 (+260 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.652 | 7.779 | 9.353 | 10.878 | 16.759 | +54 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 74.653 kr. i 2021 til 720.390 kr. i 2025 (+865 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 718 | 1.833 | 3.137 | 720 | −77 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 55.254 kr. i 2021 til 492.444 kr. i 2025 (+791 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 681 | 1.794 | 2.996 | 492 | −84 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 43.110 kr. i 2021 til 513.425 kr. i 2025 (+1091 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 531 | 1.388 | 2.302 | 513 | −78 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 25 | 19 | 55 | 2.180 | 25 | −99 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 72 | 66 | 101 | 2.227 | – | – | |
| Varebeholdninger | 575 | 1.075 | 191 | 420 | 4.510 | +975 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 150.748 kr. i 2021 til 1.062.170 kr. i 2025 (+605 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 151 | 1.644 | 2.742 | 3.115 | 1.062 | −66 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.983 | 4.305 | 7.054 | 10.255 | – | – | |
| Aktiver i alt | 3.055 | 4.371 | 7.155 | 12.482 | 15.460 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.360.367 kr. i 2021 til 5.147.368 kr. i 2025 (+278 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.360 | 1.892 | 3.279 | 5.581 | 5.147 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 20.444 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 20 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.674.159 kr. i 2021 til 10.311.911 kr. i 2025 (+516 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.674 | 2.459 | 3.872 | 6.899 | 10.312 | +49 % | |
| Passiver i alt | 3.055 | 4.371 | 7.155 | 12.482 | 15.460 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 12 kr. i 2022 til 29 kr. i 2025 (+142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 12 | 16 | 18 | 29 | +61 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Smørum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal