Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Bregnegangen 23, 2300 København S · Virksomhedsrådgivning og andre rådgivningsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 38,3 % | 15,2 % | 11,1 % | -5,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 269,1 % | 221,2 % | 168,4 % | 123,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | 62,8 % | 54,8 % | 40,6 % | 19,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 61 % | 27,7 % | 27,4 % | -29,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 62,8 % | 54,8 % | 40,6 % | 19,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 37,2 % | 45,2 % | 59,4 % | 80,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 230,9 % | 200,2 % | 153,4 % | 118,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 198.567 kr. i 2021 til -20.833 kr. i 2024 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 199 | 90 | 75 | -21 | −128 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 198.567 kr. i 2021 til -20.833 kr. i 2024 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 199 | 90 | 75 | -21 | −128 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 195.314 kr. i 2021 til -29.475 kr. i 2024 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 195 | 79 | 63 | -29 | −147 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 195.314 kr. i 2021 til -29.475 kr. i 2024 (−115 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 195 | 79 | 63 | -29 | −147 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 437.556 kr. i 2021 til 500.209 kr. i 2024 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 438 | 471 | 516 | 500 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 510 | 520 | 567 | 522 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 510 | 520 | 567 | 522 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 320.354 kr. i 2021 til 100.661 kr. i 2024 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 320 | 285 | 230 | 101 | −56 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 189.461 kr. i 2021 til 421.349 kr. i 2024 (+122 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 189 | 235 | 337 | 421 | +25 % | |
| Passiver i alt | 510 | 520 | 567 | 522 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København