Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rævebakkevej 12, 2610 Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,9 % | 16,3 % | 2,2 % | -7,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 % | 7,6 % | 36,6 % | 31,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 17,5 % | 30,9 % | 23,9 % | 20,7 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -10,9 % | 52,9 % | 9 % | -36,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 17,5 % | 30,9 % | 23,9 % | 20,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 82,5 % | 69,1 % | 76,1 % | 79,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,4 % | 2,7 % | 18,3 % | 24,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.307 kr. i 2022 til -7.848 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -14 | -6 | -8 | −27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.307 kr. i 2022 til -7.848 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -14 | -6 | -8 | −27 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -125.556 kr. i 2022 til -416.434 kr. i 2025 (−232 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -126 | 839 | 108 | -416 | −485 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -97.934 kr. i 2022 til -416.434 kr. i 2025 (−325 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -98 | 874 | 151 | -416 | −375 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.068 | 5.068 | 5.068 | 4.074 | −20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.068 | 5.068 | 5.068 | 4.074 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 17.483 kr. i 2022 til 1.051.227 kr. i 2025 (+5913 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 99 | 976 | 1.051 | +8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 45 | 279 | 1.955 | 1.374 | −30 % | |
| Aktiver i alt | 5.113 | 5.347 | 7.023 | 5.448 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 895.931 kr. i 2022 til 1.129.889 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 896 | 1.652 | 1.681 | 1.130 | −33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.217.190 kr. i 2022 til 4.318.020 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.217 | 3.695 | 5.342 | 4.318 | −19 % | |
| Passiver i alt | 5.113 | 5.347 | 7.023 | 5.448 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre