God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klareboderne 1, 1115 København K · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,1 % | 5,1 % | 6,4 % | 8,2 % | -34,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 304,7 % | 200 % | — | 0 % | 7,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,1 % | 5,1 % | 6,4 % | 8,2 % | -34,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 293,6 % | 166,7 % | — | 0 % | 7,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.344 kr. i 2021 til -8.000 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -3 | -1 | -10 | -8 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -5.630 kr. i 2021 til -24.065.000 kr. i 2025 (−427342 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | 3.172 | 4.217 | 5.920 | -24.065 | −507 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.435 | – | – | – | 69.025 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 61.937 | 66.152 | 72.083 | 69.025 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 15.294 kr. i 2021 til 1.000 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 5 | 4 | 0 | 1 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16 | 6 | 5 | 0 | 1 | – | |
| Aktiver i alt | 4.451 | 61.943 | 66.157 | 72.083 | 69.026 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.445.341 kr. i 2021 til 69.013.000 kr. i 2025 (+1452 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.445 | 61.940 | 66.157 | 72.078 | 69.013 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.209 kr. i 2021 til 13.000 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 3 | 0 | 5 | 13 | +160 % | |
| Passiver i alt | 4.451 | 61.943 | 66.157 | 72.083 | 69.026 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København