Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Krogen 23, 6740 Bramming · Fremstilling af musikinstrumenter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 37,8 % | 3,9 % | 4 % | 2 % | 18,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 133 % | 122,9 % | 125,7 % | 144,3 % | 187,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 23,7 % | 18,7 % | 20,4 % | 30,7 % | 46,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 159,1 % | 21,1 % | 19,6 % | 6,6 % | 39,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 23,7 % | 18,7 % | 20,4 % | 30,7 % | 46,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 76,3 % | 81,3 % | 79,6 % | 69,3 % | 53,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 34,8 % | 118,3 % | 123,3 % | 46,5 % | 176,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 126.180 kr. i 2021 til 292.768 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 126 | 112 | 238 | 88 | 293 | +232 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 35.601 kr. i 2021 til 217.208 kr. i 2025 (+510 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 91 | 209 | 78 | 217 | +178 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 90.579 kr. i 2021 til 75.560 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 91 | 21 | 29 | 10 | 76 | +654 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 87.900 kr. i 2021 til 74.981 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 88 | 18 | 22 | 8 | 75 | +872 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 85.500 kr. i 2021 til 58.371 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 86 | 14 | 17 | 6 | 58 | +884 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 59.249 kr. i 2021 til 300.691 kr. i 2025 (+408 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 59 | 351 | 407 | 95 | 301 | +216 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 226 | 365 | 414 | 295 | 319 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 226 | 365 | 414 | 295 | 319 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 53.730 kr. i 2021 til 148.981 kr. i 2025 (+177 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 54 | 68 | 85 | 91 | 149 | +64 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 170.335 kr. i 2021 til 170.387 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 170 | 297 | 330 | 204 | 170 | −17 % | |
| Passiver i alt | 226 | 365 | 414 | 295 | 319 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bramming — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg