God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Råmosevej 34, 2750 Ballerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 1,2 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 12,8 % | 14,8 % | 4,2 % | 2,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 144,5 % | >999 % | 117 % | 117,9 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 82 % | 99,1 % | 40,5 % | 39,4 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 15,6 % | 15 % | 10,3 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 22.644.802 kr. | 22.619.025 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 82 % | 99,1 % | 37,6 % | 37,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 18 % | 0,9 % | 59,5 % | 60,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 91,5 % | >999 % | 15,5 % | 30,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -2.101 kr. i 2021 til 59.650.173 kr. i 2025 (+2839232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | -6 | -8 | 57.395 | 59.650 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 34.750.201 kr. i 2024 til 37.031.148 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 34.750 | 37.031 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 8.373.842 kr. i 2024 til 6.406.021 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 8.374 | 6.406 | −23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.434.257 kr. i 2021 til 4.008.320 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.434 | 5.087 | 5.683 | 6.842 | 4.008 | −41 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.417.999 kr. i 2021 til 3.079.028 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.418 | 5.095 | 5.658 | 5.293 | 3.079 | −42 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 1.800 | 1.400 | −22 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 86.979 | 92.395 | +6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 26.582 | 29.476 | 26.082 | 6.947 | 5.626 | −19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 26.582 | 29.476 | 26.082 | 95.727 | 99.420 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 561.746 kr. i 2021 til 7.248.348 kr. i 2025 (+1190 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 562 | 6.566 | 6.647 | 4.207 | 7.248 | +72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.951 | 10.367 | 12.096 | 31.785 | 28.057 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 30.533 | 39.843 | 38.178 | 127.511 | 127.477 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 29.574.259 kr. i 2021 til 50.190.789 kr. i 2025 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29.574 | 32.669 | 37.828 | 51.582 | 50.191 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 43.820.920 kr. i 2024 til 47.967.127 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 43.821 | 47.967 | +9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 958.557 kr. i 2021 til 23.799.875 kr. i 2025 (+2383 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 959 | 7.174 | 350 | 27.155 | 23.800 | −12 % | |
| Passiver i alt | 30.533 | 39.843 | 38.178 | 127.511 | 127.477 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 64 kr. i 2024 til 67 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 64 | 67 | +5 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup