Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gammelgårdsvej 5, 6580 Vamdrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 42,3 % | 16,1 % | 30,2 % | 7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 51,7 % | 84,5 % | 230,9 % | 210,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 56,9 % | 63 % | 73,6 % | 70,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 74,3 % | 25,5 % | 41 % | 9,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,9 % | 63 % | 73,6 % | 70,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,1 % | 37 % | 26,4 % | 29,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 51,7 % | 84,5 % | 224,8 % | 210,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -9.530 kr. i 2023 til -6.627 kr. i 2026 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -7 | -7 | -7 | +10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 115.896 kr. i 2023 til 31.642 kr. i 2026 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 116 | 53 | 145 | 32 | −78 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 115.896 kr. i 2023 til 31.642 kr. i 2026 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 116 | 53 | 145 | 32 | −78 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 213 | 228 | 188 | 172 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 213 | 228 | 188 | 172 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 61.013 kr. i 2023 til 280.076 kr. i 2026 (+359 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 104 | 287 | 280 | −2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 61 | 104 | 294 | 280 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 274 | 332 | 482 | 452 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 155.896 kr. i 2023 til 318.963 kr. i 2026 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 156 | 209 | 355 | 319 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 118.054 kr. i 2023 til 132.954 kr. i 2026 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 118 | 123 | 127 | 133 | +4 % | |
| Passiver i alt | 274 | 332 | 482 | 452 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vamdrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding