Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frydenlundsvej 53, 2950 Vedbæk · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | -346,7 % | <999 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | <999 % | <999 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,2 | -1 | -50,1 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,7 % | -16 % | 12,6 % | 6,2 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 899,6 % | 796,6 % | 770,6 % | 819,8 % | 982,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 89 % | 87,7 % | 87,2 % | 88 % | 89,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 19,9 % | -18,3 % | 14,4 % | 7 % | 6,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -432.558 kr. | -220.703 kr. | -82.530 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89 % | 87,7 % | 87,2 % | 88 % | 89,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 11 % | 12,3 % | 12,8 % | 12 % | 10,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 22,6 % | 25,1 % | 88,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 18.546 kr. i 2021 til 9.744 kr. i 2022 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19 | 10 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -64.308 kr. i 2021 til -91.176 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -64 | -111 | -81 | -80 | -91 | −14 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 368.250 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 368 | 110 | 2 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -448.535 kr. i 2021 til -128.916 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -449 | -226 | -83 | – | -129 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 6.031.093 kr. i 2021 til 2.207.822 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.031 | -3.652 | 3.295 | 2.093 | 2.208 | +5 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.644.183 kr. i 2021 til 1.723.514 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.644 | -3.597 | 3.284 | 1.713 | 1.724 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 373 | 368 | 368 | 368 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 376 | 368 | 368 | 368 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 112 | 55 | 25 | 25 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 2.601.098 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 756 | 836 | 2.601 | +211 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 25.893 | 22.042 | 25.745 | 27.285 | 28.801 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 26.268 | 22.410 | 26.113 | 27.652 | 28.801 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 23.390.082 kr. i 2021 til 25.870.008 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23.390 | 19.643 | 22.772 | 24.324 | 25.870 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.878.255 kr. i 2021 til 2.931.260 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.878 | 2.767 | 3.341 | 3.328 | 2.931 | −12 % | |
| Passiver i alt | 26.268 | 22.410 | 26.113 | 27.652 | 28.801 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal