Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søsterhøjvej 3, 8270 Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -121,6 | -0,2 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | — | — | 54 % | -4,7 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 134,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 54 % | -4,7 % | 5,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -239.587 kr. | -2.085 kr. | -10.423 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 99,9 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 0,1 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 81,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -386.010 kr. i 2021 til -10.423 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -386 | -263 | -238 | -2 | -10 | −400 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 5.307 kr. i 2022 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 5 | 2 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -411.350 kr. i 2021 til -10.423 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -411 | -284 | -240 | -11 | -10 | +6 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.006.404 kr. i 2021 til 569.948 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.006 | 962 | 6.572 | -578 | 570 | +199 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 7.016.100 kr. i 2021 til 554.560 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.016 | 1.080 | 6.644 | -498 | 555 | +211 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 16 | 45 | 45 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.968 | 4.690 | 9.140 | 8.624 | 10.756 | +25 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.984 | 4.735 | 9.184 | 8.624 | 10.756 | +25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 583.923 kr. i 2021 til 421.281 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 584 | 2.356 | 723 | 284 | 421 | +48 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 3.123 | 2.064 | 695 | −66 % | |
| Aktiver i alt | 9.087 | 8.919 | 12.307 | 10.688 | 11.451 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.074.036 kr. i 2021 til 10.933.617 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.074 | 7.655 | 12.299 | 10.679 | 10.934 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 13.371 kr. i 2021 til 517.634 kr. i 2025 (+3771 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 13 | 1.265 | 9 | 9 | 518 | +5930 % | |
| Passiver i alt | 9.087 | 8.919 | 12.307 | 10.688 | 11.451 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus