Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hambros Alle 1, 2900 Hellerup · Produktion af elektricitet fra vedvarende energikilder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 2 % | 2,2 % | -16,2 % | 2,9 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 1,2 % | 4,5 % | 3,9 % | 1,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 2,2 % | 4,2 % | -11,1 % | -7,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 90,3 % | 53,7 % | 145,5 % | -38,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 2,2 % | 4,2 % | -11,1 % | -7,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 97,8 % | 95,8 % | 111,1 % | 107,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.750 kr. i 2021 til -80.007 kr. i 2025 (−814 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -44 | -59 | -67 | -80 | −20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -43.750 kr. i 2022 til -80.007 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -44 | -59 | -67 | -80 | −20 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -5.530 kr. i 2021 til 1.691.066 kr. i 2025 (+30680 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 1.191 | 1.477 | -9.156 | 1.691 | +118 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -4.314 kr. i 2021 til 1.362.569 kr. i 2025 (+31685 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | 929 | 1.193 | -7.103 | 1.363 | +119 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 46.835 | 51.000 | 41.962 | 45.807 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 46.835 | 51.000 | 41.962 | 45.807 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 36 kr. i 2024 til 5.029 kr. i 2025 (+13869 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 5 | +13869 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 104 | 567 | 2.198 | 1.820 | 876 | −52 % | |
| Aktiver i alt | 104 | 47.401 | 53.198 | 43.782 | 46.683 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 99.984 kr. i 2021 til -3.519.064 kr. i 2025 (−3620 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 100 | 1.029 | 2.221 | -4.882 | -3.519 | +28 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.750 kr. i 2021 til 47.320.347 kr. i 2025 (+1261776 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 46.372 | 49.061 | 46.981 | 47.320 | +1 % | |
| Passiver i alt | 104 | 47.401 | 53.198 | 43.782 | 46.683 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte