Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hambros Alle 1, 2900 Hellerup · Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9,7 % | 13,7 % | 7,2 % | 6,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 644,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 100 % | 99,9 % | 99,9 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 9,7 % | 13,8 % | 7,2 % | 6,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 100 % | 99,9 % | 99,9 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0 % | 0,1 % | 0,1 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 7,2 % | 3,8 % | 3,7 % | 14 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -52.855 kr. i 2021 til -75.675 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -53 | -88 | -82 | -90 | -76 | +16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -90.000 kr. i 2024 til -75.675 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -90 | -76 | +16 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.115.689 kr. i 2021 til 5.139.115 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.116 | 7.040 | 11.467 | 5.015 | 5.139 | +2 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 7.193.724 kr. i 2021 til 5.108.745 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.194 | 7.061 | 11.414 | 4.971 | 5.109 | +3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 76.264 | 71.892 | 75.154 | 68.451 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 76.264 | 71.892 | 75.154 | 68.451 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 173 kr. i 2021 til 4.265 kr. i 2025 (+2365 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | +84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 78 | 756 | 7.880 | 399 | 73.927 | +18411 % | |
| Aktiver i alt | 76.342 | 72.648 | 83.034 | 68.850 | 73.927 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 66.620.122 kr. i 2021 til 73.897.065 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 66.620 | 72.629 | 82.978 | 68.788 | 73.897 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 9.722.036 kr. i 2021 til 30.370 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.722 | 19 | 57 | 62 | 30 | −51 % | |
| Passiver i alt | 76.342 | 72.648 | 83.034 | 68.850 | 73.927 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte