Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hambros Alle 1, 2900 Hellerup · Produktion af elektricitet fra ikke-vedvarende energikilder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 12,9 % | 20 % | 2 % | 18,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 21,1 % | 32,4 % | 80,2 % | 87,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 59,4 % | 69 % | 59,9 % | 63 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 21,7 % | 29 % | 3,3 % | 29,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 59,4 % | 69 % | 59,9 % | 63 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 40,6 % | 31 % | 40,1 % | 37 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -90.680 kr. i 2021 til -137.637 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -91 | -102 | -125 | -107 | -138 | −29 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 10.713.730 kr. i 2021 til 55.556.321 kr. i 2025 (+419 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.714 | 31.907 | 38.318 | 5.122 | 55.556 | +985 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 10.730.087 kr. i 2021 til 56.439.280 kr. i 2025 (+426 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.730 | 25.721 | 35.856 | 4.238 | 56.439 | +1232 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 182.700 | 182.232 | 160.986 | 146.980 | 204.339 | +39 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 182.700 | 182.232 | 160.986 | 146.980 | 204.339 | +39 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 233 kr. i 2021 til 3.444 kr. i 2025 (+1378 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.695 | 17.066 | 17.931 | 69.799 | 97.983 | +40 % | |
| Aktiver i alt | 185.395 | 199.298 | 178.917 | 216.779 | 302.323 | +39 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 75.602.835 kr. i 2021 til 190.427.438 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75.603 | 118.291 | 123.505 | 129.779 | 190.427 | +47 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 109.791.771 kr. i 2021 til 111.895.332 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 109.792 | 81.007 | 55.412 | 87.000 | 111.895 | +29 % | |
| Passiver i alt | 185.395 | 199.298 | 178.917 | 216.779 | 302.323 | +39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte