Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brogade 2A, 4700 Næstved · Juridiske aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,3 | 1,3 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,6 % | 8,7 % | 6,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 883,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 94,9 % | 94,7 % | 94,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 8 % | 9,2 % | 7,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.012.034 kr. | 933.072 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 94,9 % | 94,7 % | 94,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 5,1 % | 5,3 % | 5,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 282 % | 183,2 % | 200,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 4.486.603 kr. i 2021 til 4.005.994 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.487 | 4.731 | 4.297 | 4.157 | 4.006 | −4 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 3.238.367 kr. i 2021 til 3.230.852 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.238 | 3.336 | 3.285 | 3.224 | 3.231 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.245.688 kr. i 2021 til 775.142 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.246 | 1.392 | 1.012 | 933 | 775 | −17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.142.310 kr. i 2021 til 2.417.736 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.142 | 7 | 2.376 | 2.889 | 2.418 | −16 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.222.228 kr. i 2021 til 1.879.938 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.222 | 1 | 1.813 | 2.281 | 1.880 | −18 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 14.750 | 14.264 | 14.742 | 1 | 1 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 14.753 | 14.264 | 14.742 | 1 | 1 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.638.010 kr. i 2021 til 2.308.331 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.638 | 1.917 | 2.947 | 1.765 | 2.308 | +31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.384 | 7.865 | 9.230 | 26.209 | 27.898 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 23.137 | 22.129 | 23.972 | 26.210 | 27.899 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 21.353.008 kr. i 2021 til 26.457.343 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 21.353 | 21.154 | 22.747 | 24.827 | 26.457 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 784.308 kr. i 2021 til 290.687 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 784 | 0 | 180 | 420 | 291 | −31 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 999.205 kr. i 2021 til 1.150.856 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 999 | 975 | 1.045 | 963 | 1.151 | +19 % | |
| Passiver i alt | 23.137 | 22.129 | 23.972 | 26.210 | 27.899 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 9 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 | −11 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved