Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
August Bournonvilles Passage 1, 1055 København K · Juridiske aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,7 % | -8,7 % | 18,2 % | 3,7 % | 12,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 431,6 % | 232,8 % | 33,9 % | >999 % | 571,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -84,9 % | -93,9 % | -47,6 % | -54 % | -34,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,6 % | 9,3 % | -38,1 % | -6,9 % | -37,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -84,9 % | -93,9 % | -47,6 % | -54 % | -34,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 184,9 % | 193,9 % | 147,6 % | 154 % | 134,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 47,2 % | 12,1 % | 33,9 % | 4,7 % | 12 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 37.533 kr. i 2021 til 299.088 kr. i 2025 (+697 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 38 | -14 | -15 | 127 | 299 | +136 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -41.210 kr. i 2021 til 225.843 kr. i 2025 (+648 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -41 | -92 | 275 | 47 | 226 | +384 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -50.265 kr. i 2021 til 183.933 kr. i 2025 (+466 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -50 | -92 | 275 | 47 | 184 | +294 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.006 | 1.005 | 1.508 | 1.103 | 1.103 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.006 | 1.005 | 1.508 | 1.103 | 1.103 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6.376 kr. i 2021 til 6.757 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 3 | 5 | 1 | 7 | +900 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 58 | 55 | 5 | 144 | 322 | +123 % | |
| Aktiver i alt | 1.064 | 1.060 | 1.513 | 1.247 | 1.425 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -902.679 kr. i 2021 til -489.786 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -903 | -995 | -720 | -674 | -490 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.952.944 kr. i 2021 til 1.858.409 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.953 | 2.032 | 2.219 | 1.907 | 1.858 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 13.500 kr. i 2021 til 56.285 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 24 | 14 | 14 | 56 | +292 % | |
| Passiver i alt | 1.064 | 1.060 | 1.513 | 1.247 | 1.425 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København